ייעוץ השקעות בנקאי בצומת דרכים  (אוגוסט 8, 2021)

עד לפני כמה שנים, ישבו יועצי השקעות כמעט בכל סניף בנק.

יועצת ההשקעות בסניף שמחה לעזור לכל הלקוחות שביקשו להתייעץ במה כדאי להם להשקיע. לפעמים היה מדובר בלקוחות עם תיק השקעות בהיקף של כמה מיליונים ולעיתים בלקוחות שביקשו לפתוח תוכנית חיסכון בהיקף צנוע.

ייעוץ השקעותאך כיום, כפי שמתארת אתי אפללו בכתבתה בגלובס, אין  יועצי השקעות בכל הסניפים וחלק מהם מועברים מהסניפים למרכזי ייעוץ, תוך צמצום מספרם הכולל.  בנוסף, עבור הפריבילגיה לקבל ייעוץ השקעות, חלק מהבנקים דורשים סכומי מינימום. נכון ל-2021 הסכומים האלה נעים בין 100 אלף ₪ ל-500 אלף ₪ וייתכן שישתנו ויעלו בהמשך.

יותר ויותר בעלי תיקי השקעות בהיקפים קטנים מאלה שהבנקים הגדירו כמינימום, מופנים לאפליקציות ורובוטים. על כך אפשר לקרוא במאמר האם רובוטים יחליפו את יועצי ההשקעות.

צמצום ייעוץ ההשקעות בבנקים והוצאתם של יועצי ההשקעות בחלק גדול מהסניפים, בהחלט מאתגרת את הלקוחות. בעיקר סובלים מכך בעלי תיקי ההשקעות הקטנים והאוכלוסייה המבוגרת, אם כי לא רק הם. הלקוחות שנמצאים בגיל השלישי היו רגילים למפגשים עם יועצי השקעות בסניף הקרוב לביתם וכעת אין להם את האפשרות הזו.

שאלתם את עצמכם מה קורה בשאר העולם עם ייעוץ השקעות?

במדינות מערביות רבות, אין כלל יועצי השקעות במערכת הבנקאית. הציבור פונה ליועצי השקעות פרטיים. זהו שוק מפותח המציע מגוון רחב של שירותי השקעות. מבעלי רישיון שונים כולל יועצי השקעות, משווקים ומומחים פיננסים בהתמחויות שונות. שירותי ההשקעות האלה משתנים ממדינה למדינה ותלויים ברגולציה המקומית.

מה יעשה לקוח שאינו מעוניין לקבל ייעוץ השקעות בבנק?

בעלי תיקי השקעות קטנים, לומדים להיעזר באפליקציות וללמוד להשקיע בעצמם או מאתרים פתרון אחר מחוץ למערכת הבנקאית. הפתרונות יכולים להיות דרך השקעה במוצרים של בתי השקעות (תלוי בסכום), פנייה למשווקי השקעות וכיוצ"ב. כלקוחות חשוב שתוודאו מה סוג הרשיון של בעל המקצוע בו אתם נעזרים והאם יש למי שמפנה אתכם להשקעות שונות אינטרסים נוספים מעבר לשירות שהוא נותן לכם.

ייעוץ השקעות פרטי

לקוחות שכן יכולים לקבל שרותי ייעוץ השקעות מהבנקים אך אינם אוהבים את השינוי ולא מוכנים להתקשר ליועץ שיושב במוקד ושמתחלף בכל פנייה, יכולים לחפש אופציות אחרות.

בין אופציות אלה, ישנם יועצי ההשקעות הפרטיים – כמונו.  נכון לכתיבת שורות אלו, מדובר בקבוצה קטנה של יועצי השקעות אשר עובדים בעסק עצמאי. אופי הפעילות כעצמאים כאמור, מאפשרת להם לתת שירות אובייקטיבי ב-100%.

כל יועץ השקעות פרטי מחליט מהו היקף התיק המינימלי שהוא מקבל לטיפולו. סכום זה יהיה תלוי באופי ההשקעה ובגובה דמי הניהול שהלקוח יהיה מוכן לשלם. סכומי המינימום הנדרשים על ידי יועצי ההשקעות הפרטיים בישראל, נעים בין 500 אלף ₪ ל-5 מ' ₪.

אם תרצו לקבל פרטים נוספים על ייעוץ השקעות פרטי, מוזמנים לדבר איתנו.

לפרטים נוספים מלאו את הטופס

    הרשמה ניוזלטר

    דילוג לתוכן