מדריך לחייל המשוחרר – עבודה וקריירה

לגבי עבודה וקריירה, צריך להחליט לאיזה כיוון הולכים עם השחרור.

אפשר להחליט שרוצים למצוא עבודה "פשוטה" ללא מיומנות. למשל עבודה כשליחים, עובדי סופר מרקט, עבודת מלצרות, תדלוק,אבטחה וכו'.

אפשר לבדוק בכיוון של עבודה מועדפת (לחיילים שהשתחררו משירות סדיר) כך נוכל לקבל מענק עבודה מועדפת.

אפשר להיעזר בכל הפרסומים של מודעות הדרושים באתרים השונים. מספיק שתקלידו בגוגל או כל מנוע חיפוש את המילים "דרושים" ותקבלו המון תוצאות. אפשר גם להקליד דרושים בעיר מסוימת למשל "דרושים ברמת גן" או דרושים במקצוע שאתם מעוניינים לעבוד בו למשל "דרושים מדריכי כושר".

כמו כן, יש היום מרכזי צעירים בעיריות שעוזרים במציאת תעסוקה ועוד. חפשו בגוגל "מרכז צעירים" ותמצאו את המרכז המתאים לכם. הנה לדוגמה מרכז צעירים בכפר סבא.

למי שרוצה להתחיל בצעדים ראשונים לקראת קריירה עתידית, ניתן להיעזר ביועצי קריירה ותעסוקה על מנת לבחור את המקצוע/עיסוק המתאימים לנו. תהליך הייעוץ יאפשר להבין את השלבים שיובילו לקריירה שנבחרה. כך נברר מה לומדים, איפה לומדים, כמה זמן זה לוקח, כמה זה עולה, האם יש מימון מהמדינה, מילגה או ממקור אחר, מה המשכורת הצפויה במקצוע שנבחר (אפשר לברר מראש וככה לדעת האם מה שבחרנו יוכל לפרנס אותנו). בנוסף לומדים לנסח קורות חיים מתאימים.

למי שרוצה לדעת מה בערך השכר הממוצע בתחום שהוא מעוניין לעבוד בו יש מערכת נהדרת בשם עבודאטה . בנוסף, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת ירחון שכר ותעסוקה ובו פירוט על מס' המשרות על פי התחום והשכר ברוטו הממוצע בו. כך תוכלו להגיע למידע הדרוש, שיראה לכם מה התחום שלכם משלם בדרך כלל.

אמנם המידע שתראו לא אומר שזה השכר בענף שלכם כבר בהתחלה. אבל זה יתן לכם תמונה לאיפה אפשר לשאוף מבחינת השכר בענף שאתם בוחרים. חשוב לבחור בתחום שיפרנס אתכם בכבוד ויאפשר לכם להשיג את המטרות שסימנתם לעצמכם כחשובות.

תזכרו שכדי לשכור דירה עם שותפים צריך להכין לפחות 2,000 ₪ נטו לחודש (שכר דירה, חשמל, ארנונה, וכיוצ"ב). למזון צריך בין 2,000 ל-1,000 ₪ נטו. החזקת רכב בין 2,500 ₪- 1,500 ₪ נטו.

לזה יש להוסיף הוצאות על בגדים, ריהוט, תקשורת, רישיונות, ביטוח לאומי, קופת חולים, בילויים, נסיעות לחו"ל ועוד. צריך להיערך להכל נכון מבחינה כלכלית.

אז תבחרו ללמוד ולעבוד בענף ותחום שאתם אוהבים אבל גם שיפרנס אתכם בהתאם לרצונות והמטרות שלכם.

בלשכת שירות התעסוקה יש משרות וייעוץ קריירה.

וקיים גם שירות חדש יחסית באתר שירות התעסוקה- אבחון תעסוקתי מקוון בחינם.
למומנטום למשתחררים שזה גוף פרטי שעוסק בהכנת משתחררים לחיי האזרחות יש גם שירות חינמי שנקרא מומנטום לקריירה

הנה גם מדריכים מצולמים על כתיבת קורות חיים והתמודדות עם ראיון עבודה:

  1. כאן | דיגיטל –  איך לכתוב קורות חיים?
  2. כאן | דיגיטל – איך צולחים ריאיון עבודה בימי קורונה?

4. חמישה שלבים להצגה עצמית מנצחת

5. טיפים להמתנה לראיון עבודה.

פודקאסט ופוסט שעוזרים להתכונן לראיון עבודה:

  1. שימוש בעקרונות הפרזנטציה ושפת הגוף כדי להבטיח את ההצלחה שלכם בראיון עבודה.
  2. הכנה לקראת ראיון עבודה טלפוני 
 
וטיפ חשוב!
תדאגו להגיע למקום עבודה עם קרן פנסיה או חסכון פנסיוני עם ביטוח פעיל.  זה יזכה אתכם בקבלת אלפי שקלים לעומת מצב שבו תגיעו ללא חסכון פנסיוני כזה.  כתבנו על כך בלשונית טיפ לפני תחילת עבודה.

לפרטים נוספים מלאו את הטופס

    הרשמה ניוזלטר

    דילוג לתוכן