ריסק זמני

כאשר עובד עוזב מקום עבודה הוא יכול לשמור על החיסכון הפנסיוני שלו במצב ביטוח פעיל למרות שהמעסיק הפסיק לבצע עבורו הפקדות חודשיות. חברת הביטוח או קרן הפנסיה יכולה להפעיל על פי בקשת העובד ותנאי החסכון שיש לו, מנגנון הנקרא ריסק זמני.

מנגנון זה יאפשר לחברת הביטוח או קרן הפנסיה לגבות את עלויות הביטוחים מתוך יתרת החיסכון שכבר הצטברה בחיסכון הפנסיוני שלנו. לחילופין אפשר למסור לחברת הביטוח או קרן הפנסיה הוראת קבע והן יגבו את העלויות מחשבון הבנק הפרטי של העובד שעזב.

בדרך זו עובדים שעזבו מקום עבודה ואין להם כרגע הכנסה, פטורים מהפקדת מלוא ההפקדות החודשיות שהיו להם כשעבדו אך הם בכל זאת זוכים להחזיק בחיסכון פנסיוני עם ביטוח פעיל.  החשיבות של הפעלת ריסק זמני רבה מאוד מכמה סיבות. בין היתר בהפעלת הריסק הזמני העובד שעזב מקום עבודה זוכה לשמר את הביטוחים שיש לו בתוך החסכון הפנסיוני שלו. ביטוחים אלה חשובים מאוד בהגנה מפני מקרי אובדן כושר עבודה ואובדן חיים חס וחלילה ויכולים להגיע לשווי של מיליונים.  סיבה נוספת להפעלת הריסק הזמני היא יצירת האפשרות להגעה למקום העבודה הבא של העובד עם חסכון פנסיוני שהביטוח בו פעיל.  הגעה עם חסכון פנסיוני שהביטוח בו פעיל תחייב את המעסיק להפקיד לפנסיה של העובד כבר מתחילת העבודה.

כדי להפעיל את הריסק הזמני יש למלא טופס המיועד לנושא וניתן להשיגו מחברת הביטוח או קרן הפנסיה שמנהלת את החסכון שעל שם העובד.  ניתן לפנות בקלות אל כל הגופים הפיננסים האלה ולקבל הטופס באתר שלהם ו/או במייל.  יש לזכור שלכל סוג חסכון פנסיוני, קיימים תנאים המגבילים את תקופת הריסק הזמני ויש לברר אותם מראש ולדעת כיצד לנהוג בכל תרחיש.  חשוב לדעת שגם אם תקופת הריסק הזמני חלפה וטרם מצאתם מעסיק חדש עדיין יש מה לעשות.  לצורך קבלת הדרכה נכונה וסיוע בביצוע הפעולות, ניתן להיעזר בבעלי רישיון פנסיוני.

לפרטים נוספים מלאו את הטופס

    הרשמה ניוזלטר

    דילוג לתוכן